TOP-6.3.2-15-KE1-2016-00002 azonosítószámú, „Zöld város kialakítása a Homokbányán” című projekt „SOFT” tevékenységgel kapcsolatos „a közlekedésbiztonság javítását, valamint a közlekedési morál és tolerancia erősítését célzó programok, foglalkozások szervezése, lebonyolítása”
A gyermeket óvják a szülők, ez természetes. Féltik beengedni őket a forgalomba, illetve a felnőtt lakosság sem kerékpározik rendszeren. A gyakorlati foglalkozások nem titkolt szándéka, hogy a gyermekek „otthonosabban” érezzék magukat a kerékpárjuk nyergében. A gyakorlatok elsajátításával ügyesebbek lesznek, a praktikák megtanulásával nagyobb biztonsággal közlekedhetnek a városban és a kerékpáros osztálykirándulások alkalmával. A szülők nagyobb valószínűséggel kezdenek el kerékpározni, ha gyermekük is bringázik. Illetve a járműveket is vezető szülők, jobban fognak vigyázni a kerékpárosokra. Nem akadályként tekintetnek rájuk, akik csak hátráltatják a gyorsabb haladásban őket…
A kidolgozott szemléletformáló program, amely – a kapcsolódó előadássorozat segítségével – fel tudja tárni a kerékpáros és a „motorizált” közlekedési eszközök közötti fontosabb konfliktus lehetőségeket, a kecskeméti belterületi utak legveszélyesebb „találkozási” gócpontjait, neuralgikus pontjait. Választ ad, hogy a tolerancia érdekében milyen kétoldalú lépésekre, a viselkedésben és morálban milyen változásokra van szükség a problémák és balesetek számának csökkentése érdekében.
A kidolgozásra került anyag alkalmas arra, hogy a mondanivalót közérthetően, mégis szakszerűen lehessen az előadáson átadni a hallgatóságnak. A programnak mind a kerékpárosok, mind pedig az autósok (motorosok) szempontjait figyelembe veszi. A program kitért a gyalogosokkal való konfliktusok és az azokra adható válaszok lehetőségeire is.
Csenki Csaba hozzászólásai